Реал Мадрид Селта

Безпощаден Роналдо доближи Реал на само точка от титлата в Ла Лига

Реал Мадрид победи Селта Виго като гост с 1:4 и по този начин се доближи на само точка от това да си гарантира титлата в първенството на Испания.

Кристиано Роналдо се превърна в герой за „кралския клуб” след като още в 10-та минута с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле не остави шансове на стража на домакините. Отново португалецът бе точен три минути след подновяването на играта. Този път той се възползва от отлично подаване на Иско и останал очи в очи със Серхио Алвес покачи на 0:2.

В 62-та минута задачата на Селта да изкопчи нещо от този мач се усложни след като Яго Аспас получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това в 69-та минута Джон Гуидети върна интригата в мача. Тя обаче се задържа доста кратко след като Бензема върна двата гола преднина на своя отбор само минута по-късно след асистенция на Марсело.

Две минути преди края на мача Бензема се отчете и с подаване за гол. Той асистира на Тони Кроос, който с точен диагонален изстрел от около 7-8 метра оформи крайното 1:4.

Така Реал се нуждае само от точка като гост на Малага в последния кръг за да си гарантира първа титла в Ла Лига от 4 години насам.