Интригата във Вторa лига е факт! Етър не успя да си гарантира промоцията в Търново

Етър врътна 0:0 у дома с Царско село и така пропусна възможността да си гарантира класиране за Първа лига още след този мач. Това стана в среща от 29-ия кръг на втория ешалон.

Така тимът ще трябва да се надява на победа над Несебър в последния кръг, тъй като в противен случай може да се прости с първата си позиция.

Домакините започнаха по-активно срещата и в третата минута можеха да открият резултата, но Тихомир Тодоров стреля слабо от удобна позиция и Филип Димитров спаси. Секунди по-късно Тихомир Кънев се озова сам срещу гостуващия страж, но не успя да си спре добре топката и Димитров я хвана.

Постепенно натискът на болярите отслабна и в 15-ата минута Кацаров стреля опасно от двайсетина метра, но Акалски изби. Секунди по-късно нова добра атака на гостите завърши с центриране отдясно, но страничният рефер отсъди засада.

В 27-ата минута и Светослав Диков можеше да вкара във великотърновската врата, но стреля неточно от 15-16 метра. В ответната атака Иван Стоянов бе изведен очи в очи с гостуващия страж, но си поведе лошо топката и Димитров му я взе.

В 31.ата минута Царско село като по чудо не откри резултата. Диков се пребори за висока топка, като успя да изведе Георги Коруджиев сам срещу вратаря, но Акалски изби в корнер шута на халфа. Секунди по-късно Кацаров от гостите направи нов пропуск.

Етър отговори подобаващо в 32-ата минута, когато Иван Стоянов направи чудесно двойно подаване с Цветомир Тодоров, но не успя да преодолее Димитров след шут от 4-5 метра. Само 180 секунди по-късно Стоянов отново стреля опасно, този път с глава, но вратарят на гостите отново бе безупречен.

Само две минути след началото на втората част само късметът и намесата на Акалски спасиха Етър да не изостане с гол пасив след фронтален шут на Петков от границата на малкия пеналт. Секунди по-късно и Диков имаше добра възможност за попадение, но не уцели вратата след удар от 13-14 метра.

В 63-ата минута страничният рефер Мартин Димитров спря изключително опасна атака на Етър с много спорна засада. Три минути по-късно този път късметът не бе на страната на болярите. Апостолов пусна великолепно към Кямил, който шутира в лявата греда.

Царско село отговори с изстрел с глава на Кацаров, който Акалски изби в корнер. В 85-ата минута гостите направиха пореден фрапантен пропуск, след като Диков не вкара от 4-5 метра.