Пирин Благоевград Ботев Пловдив

Пирин изненада Ботев (Пд) по неприятен начин

Ботев (Пловдив) загуби изненадващо у дома от Пирин с 0:1 в среща от първия кръг на елитната ни Първа лига. Мачът в Коматево се игра пред празни трибуни заради наказание на "канарчетата", а победният гол за "орлетата" реализира Димитър Благов (79), появил се като титуляр заради контузилия се по време на загрявката Анти Рениа.

"Канарчетата" се представят добре в Лига Европа до момента, а равенството 1:1 при визитата на Бейтар (Йерусалим) им дава реални шансове да продължат в третия квалификационен кръг. Поради тази причина треньорът Николай Киров направи някои размествания в състава, за да запази силите на част от титулярите за реванша с израелците в Бургас идния четвъртък.

Пирин излиза в Коматево без контузения Аймен Суда. Наставникът Милен Радуканов, който преди време беше начело на Ботев, включи в групата четирима юноши. Атаката ще води Станислав Костов, а по крилата ще му помагат Даниел Младенов и Димитър Благов.

През първата част домакините владееха повече топката, но по-сериозните положения създадоха "орлетата" от Благоевград. Удар на Станислав Костов в 9-ата минута бе отразен с вещина от Иван Чворович, а в 25-ата минута Александър Башлиев се озова на изгодна позиция, но не успя да овладее добре топката. "Канарчетата" отправиха първия си точен удар едва в 34-ата минута, когато Макенджиев изби топката в корнер след шут на Алваро. До края на тази част не се случи нищо интересно и логично резултатът остана непроменен.

В началото на втората част играчите на Николай Киров бяха по-активни, но първо удар на Тодор Неделев бе блокиран, а след това Макенджиев се намеси след шут на Серкан Юсеин.

В 66-ата минута Станислав Костов падна в наказателното поле на "канарчетата", но не получи дузпа. Треньорът на гостите Милен Радуканов протестира бурно и заради реакцията си бе изгонен на трибуните.

Домакините доминираха над своя съперник и противно на очакванията инкасираха гол в 79-ата минута, когато Станислав Костов проби по лявото крило и подаде към Даниел Младенов, който чукна топката към Тодор Траянов. Той пък продължи към Димитър Благов, който се разписа за 0:1.

До края на мача "канарчетата" натиснаха и опитаха всичко по силите си да стигнат поне до изравняване, но така и не успяха да намерят пролука в отбраната на гостите.