Монтана Локомотив София

Локо (Сф) матира Монтана в Надежда, Виячки герой с победен гол

Локомотив София постигна успех с 1:0 над тима на бившия си треньор Явор Вълчинов – Монтана в среща от 4-ия кръг на Втора лига.

Единственото попадение бе дело на Виячки в 66-ата минута.

Началото на мача бе по-активно за гостите от Монтана. След 10-ата минута изпадналият от елита тим изпълни серия от корнери и преки свободни удари пред вратата на железничарите, но така и не успя да стигне до шут във вратата.

Последва период на активизиране на домакините, но и те трудно стигаха до стрелба към вратата. Така минутите се нижеха при поделено надмощие, но при пълна отсъствие на голови ситуации. Първият сероиозен изстрел нанесе в 42-ата минута Николай Цветков, но бомбата на Демона бе отразена атрактивно от вратаря на Монтана Счекич.

Но полувремето приключи логично без гол.Нищо не се промени и след почивката. Отново същата вяла игра и липса на ситуации.

След изпълнение на корнер в 66-ата минута се стигна до гол за Локомотив. Винаги стабилният централен защитник Емил Виячки се извиси над всички и с глава заби топката във вратата на гостите – 1:0. Веднага след това Сашо Манолов имаше възможност да изравни, но стреля встрани от вратата. В 76-ата минута вратарят на Монтана Счекич отрази ефектно удар на Николай Цветков, предотвратявайки втори гол във вратата си след контра.

Успореден на голлинията пас на Демона в 83-ата не бе засечен от никого в червено и черно. Темпото на игра се вдигна в края, като гостите опитаха щурм, а локомотивци контрираха. Пропуск в добавеното време направи Петър Атанасов от Монтана, стреляйки над вратата. Така Локомотив запази трите точки в оспорвания мач и го спечели с минималното 1:0.