Черноморец Балчик ФК Марица Пловдив

Черноморец (Балчик) надви Марица в Пловдив след ранен гол от дузпа

Новакът във втория ешалон Черноморец Балчик постигна много важна победа с 1:0 при визитата си на Марица в Пловдив.

Срещата бе от 7-ия кръг на Втора лига, а след нея отборът от Балчик е на 9-ото място с актив от 10 спечелени точки.

Единственото попадение бе дело на Мирчев от дузпа в 10-ата минута.

Като цяло отборът на гостите владееше инициативата през голяма част от мача, а домакините така и не успяха да създадат чисти голови положения.

През първото полувреме балчиклии имаха още 1-2 добри голови ситуации, а след почивката отборът също пропиля отлични шансове.

В 75-ата и 90-ата минути сами срещу вратаря излязоха съответно Цецо Илиев и Александров, но и в двата случая Черноморец не успя да се разпише.

При едната ситуация ударът бе спасен от вратаря, а при другата изстрелът премина покрай вратата.

"Много важни три точки за нашия отбор. Бе задължително да спечелим това много важно гостуване", коментира след срещата изпълнителният директор на тима Емил Тодоров - Зелето.