Ювентус

Алегри: Меси е неудържим, когато му дадеш пространство

Наставникът на Ювентус – Масимилиано Алегри призна, че Лионел Меси е просто неудържим след загубата на „бианконерите” с 3:0 от Барселона на старта на груповата фаза в Шампионска Лига. Меси успя да счупи каръка срещу Буфон, вкарвайки два гола на италианеца и оформяйки сметката си на 7 попадения в последните три мача за „блауграна”.

„Меси стреля три пъти, вкара два и веднъж удари гредата. Когато му дадеш пространство е неудържим. Ако не му даваме пространство можем да ограничим, това което може да направи.

Не мисля, че ще имаме проблем с класирането напред. Когато играем срещу отбори на това ниво не можем да си позволим да се изключваме. Това е разликата. Когато имат топката в близост до вратата са много опасни. Трябва да се подобрим и да сме по-солидни психически.

Момчетата направиха добър мач, но когато имаш положения тук, трябва да ги реализираш. Бяхме наказани за първата си грешка, 30 секунди преди края на полувремето, когато не затворихме или не фаулирахме Меси.

След почивката веднага имахме страхотен шанс чрез Пауло Дибала, но когато се откриха пространства, Барселона бяха съкрушителни. Тези мачове трябва да се играят с мисъл. Парадоксално е, че първият и третият гол допуснахме от контраатаки”, заяви Алегри.