Ливърпул Севиля

Ливърпул изпусна нелепо Севиля у дома, Коутиньо се завърна в игра

Ливърпул изпусна нелепо Севиля на "Анфийлд" и двата тима врътнаха реми 2:2 в първия си мач от тазгодишното издание на Шампионската лига.

"Червените" бяха близо да си го върнат на андалусийци за загубения финал на Лига Европа, но отборът на Юрген Клоп пропиля шансовете си и допусна късен гол.

След този мач и двата тима имат по 1 точка в Група "Е", като след първия кръг на груповата фаза всички тимове са с по точка.

Не може да не се отбележи, че Коутиньо се върна в игра за домакините и влезе от пейката за последния четвърт час.

Бен Йедер даде аванс на испанците в 5-аата минута, след като бе намерен непокрит от Ескудеро в малкото наказателно поле и отклони топката във вратата.

По идентичен начин обаче Фирмино изравни в 21-ата минута, а в 37-ата Салах вкара гол след далечен удар и рикошет в тялото на противник и така отборът на домакините направи обрата пълен.

Пет минути след това Фирмино изпусна дузпа, като нацели гредата, а второто полувреме бе добро за гостите и в 72-ата минута те вкараха изравнително попадение чрез Кореа, който не сгреши сам срещу вратаря.

Домакините останаха с човек по-малко в самия край, след като Гомес бе изгонен след втори жълт и червен картон.