Манчестър Юнайтед

Матич: Подготвихме се много добре за Ливърпул

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед – Неманя Матич смята, че Жозе Моуриньо е успял да подготви „червените дяволи” по най-добрия начин за предстоящото дерби с Ливърпул в събота. Това е първият по-сериозен тест за Юнайтед от началото на сезона и Матич не скри, че очаква мърсисайдци да се хвърлят в атака от самото начало.

„Ние се подготвихме много добре. Мениджърът беше приготвил няколко видеа, за да видим какво имат в отбора и как можем да ги спрем, така че със сигурност ще сме готови за тях. Те винаги искат да вкарат гол в първите 10-15 минути. Трябва да сме готови за това и трябва да сме също толкова агресивни, колкото ще бъдат и те.

Играл съм на Анфийлд няколко пъти и те винаги се опитват да го правят, но ние имаме качествата да ги спрем. Това е голямо дерби, специален мач  за нашите и техните фенове, така че съм сигурен, че нашите фенове ще се насладят и  ще ни подкрепят през целите 90 минути и ние ще се опитаме да ги ощастливим.

Трябва да сме фокусирани през всичките 90 минути като във всеки други мач. Трябва да се погрижим за малките детайли, защото те могат да са много опасни. Важно е  да знаем какво трябва да направим във всеки етап на мача.

Всяка малка грешка може да бъде наказана, така че нашата концентрация е много важна, но  разбира се, ние трябва да използваме качествата си и да вкараме няколко гола”, заяви Матич.