Левски Витоша Бистрица

Лаптопа с 9 загуби от 9 мача срещу Левски

Отборът на Левски се изправя срещу Витоша Бистрица в мач от Първа професионална лига, като "бистришките тигри" имат само две спечелени точки от началото на сезона, коментира "Меридиан мач".

Задачата на Левски се улеснява още повече от статистическите факти от противоборството между „сините“ и треньора на Витоша Костадин Ангелов. Лаптопа, както е известен наставникът на „тигрите“, се е изправял 9 пъти срещу Левски. В тези 9 мача балансът му е катастрофален. „Сините“ са безпогрешни и имат 9 победи при голова разлика 31-7. Лаптопа е излизал срещу Левски с 6 различни отбора. Най-близо до взимане на поне частичен успех той беше през март 2009 година, когато с Ботев (Пд) загуби с 0:1 под тепетата. Левски изпусна много положения до почивката, когато водеше с 1:0. В самия край на полувремето пък защитникът на „сините“ Йордан Милиев получи втори жълт картон, което засили още повече интригата. След почивката обаче Ботев не успя да направи нищо. Накрая и вратарят Лилчо Арсов бе изгонен, а поради изчерпване на смените под рамката застана Апостол Попов.

Освен този има само още един мач, в който Левски печели сравнително трудно срещу Лаптопа. Това стана в двубоя между „сините“ и Видима-Раковски, завършил 2:1 през есента на 2011-а. Победата за гранда от София тогава донесе Сьорд Арс. Във всички останали случаи Левски печели доста убедително, дори разгромно. Изглежда, че и сега единственият шанс да им стане по-трудно е, ако подценят твърде много мача. Съотношението на силите и статистиката са изцяло в тяхна полза.