Верея (Стара Загора) Етър Велико Търново

Верея удари Етър с 2:0

Отборът на Верея се наложи над Етър с резултат 2:0 в мач от поредния кръг на Първа професионална лига. В началото домакините атакуваха по-често и в 3-ата минута удар на Домовчийски мина до гредата. В 10-ата минута пък след центриране отдясно Георги Андонов с глава също стреля в аут. В 11-ата минута Бадара се откъсна сам срещу вратаря, но реферът го спря заради нарушение срещу Бен Джемия. Най-чистата ситуация за етърци (в този мач с бели екипи за първи път с логото на Winbet), бе в 21-ата минута, когато Димо Атанасов проби отляво и намери Бадара, чийто удар с глава бе спасен с последни сили от вратаря.

„Верея“ поведе първи в 26-ата минута, когато след комбинация топката попадна у Валери Домовчийски и той с прецизен удар я прати в левия ъгъл – 1:0. До почивката Бадара стреля неточно, а далечен удар на Апостолов мина край вратата.

В 52-ата минута Почански центрира отляво, но Бадара пред вратата не успя да засече топката. Нов пропуск направи сенегалецът в 61-ата минута, когато отблизо стреля над вратата. В 71-ата Бен Джемия с глава стреля опасно до гредата, а същото стори и Осман Балде с крак. В 76-ата минута етърци сгрешиха при изнасянето на топката и Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши – 2:0. В добавеното време Петков продължи с глава топката към Бадара, чийто удар обаче бе спасен.