Шахтьор Донецк Манчестър Сити

Шахтьор надви резервите на Манчестър Сити и се класира за директните елиминации на ШЛ

Манчестър Сити допусна първата си загуба за сезона, след като отстъпи с 1:2 при визитата си на Шахтьор Донецк в среща от Група F на Шампионската лига.

Гостите излязоха изцяло с юноши и резерви в този мач, тъй като си бяха гарантирали първото място в групата и с оглед на тежката програма Пеп Гуардиола даде почивка н част от своите звезди.

След успеха си "миньорите" финиширха в групата си като втори и се класираха за директните елиминации на най-комерсиалния турнир.

Бернард откри в тяхна полза с попадение в 26-ата минута, след като с прекрасен прехвърлящ удар прати топката от наказателното поле в горния десен ъгъл на противниковата врата.

Исмаили реши всичко в 32-ата минута. Той бе изаведен сам срещу вратаря и го преодоля, а след това прати топката в мрежата от няколко метра.

Aгуеро вкара почетен гол от дузпа в 92-ата минута за гостите.