Кристиано счупи пореден рекорд при успех срещу Дортмунд

Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:2 в последния кръг от груповата фаза на Шампионска Лига.

Домакините започнаха по отличен начин двубоя и още в 8-та минута Борха Майорал откри резултата. Роналдо проби по лявото крило и пусна хитър пас в наказателното поле, където Иско елегантно отклони към Майорал, който от чиста позиция не сгреши.

Само четири минути по-късно Кристиано Роналдо отбеляза 9-ия си гол в Шампионска Лига за сезона. Португалецът се възползва от подаване на Матео Ковачич и от границата на наказателното поле направи безпомощен стража на гостите с красив диагонален изстрел в горния ляв ъгъл. Така той се превърна в първия футболист в историята на Шампионска Лига, който успява да се разпише във всеки един мач от груповата фаза.

Едва след 25-та минута футболистите на Дортмунд успяха да организират първите си по-смислени и опасни атаки по посока на вратата на Кейлор Навас. В 35-та минута Пиер-Емерик Обамеянг изпусна най-чистото положение за своя отбор до момента. Той бе изведен по отличен начин от Марк Бартра в наказателното поле, но изстрелът му мина покрай страничната греда.

В 42-та минута Иско комбинира с Борха Майорал, който можеше да направи резултата класически, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб. Само минута по-късно Шмелцер се възползва от грешка в отбраната на Реал и намери по отличен начин Обамеянг в наказателното поле, който с глава намали на 2:1.

Само 3 минути след подновяването на играта отново тогоанецът бе точен за своя отбор. Той получи топката в наказателното поле от Пулишич и въпреки, че първоначалният му изстрел бе спасен от Навас при добавката не сгреши.

Кристиано Роналдо можеше да върне Реал напред в резултата в 52-та минута, но не съумя да се възползва от чистата позиция, в която се озова след подаване на Иско. Реал продължи да натиска своя съперник, който използваше всяка удобна ситуация да контраатакува. В 81-та минута натискът на Реал даде резултат и Лукас Васкес реализира трети гол за „кралския клуб”, с което донесе и успеха за европейския клубен шампион.