Лудогорец Хофенхайм

Лудогорец се докопа до реми в Германия и е на 1/16-финал в Лига Европа

Лудогорец успя да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа след като врътна реми 1:1 срещу резервите на германския Хофенхайм.

Разградчани по този начин финишираха в Група "С" с актив от 9 спечелени точки, докато германците са на нетипичното за тях последно място с 5 спечелени точки.

Макар треньорът на домакините Юлиян Нагелсман да пусна доста резерви в този мач отборът на домакините натисна разградчани в началото.

В крайна сметка в 25-ата минута немците стигнаха и до попадение, след като Филип Окс бе оставен непокрит в наказателното поле и успя да реализира.

Домакините можеха да стигнат и до още попадения, но Ренан направи няколко много добри спасявания.

Все пак обаче в 62-ата минута Вандерсон успя да изравни, след като бе изведен сам срещу вратаря и в крайна сметка не сгреши.

В 73-ата минута Вандерсон можеше да направи обрата пълен, но в крайна сметка ударът му премина покрай вратата.

В 83-ата минута Кешеру ритна без топка Бичакчич и в крайна сметка бе изгонен с директен червен картон, а до самия край нямаше повече голове.