22/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Австрия изненада неприятно Нидерландия, и двете страни обаче са на 1/8-финал на Евро 2024, Football24.bg

Австрия успя да се класира за 1/8-финалите на Евро 2024, след като победи Нидерландия с 3:2 в среща от третия последен кръг на Група D на Евро 2024.

Все пак обаче и “лалетата” продължават напред като един от най-добрите трети отбори в турнира.

Срещата започна по най-лошия възможен начин за нидерландците и в 7-ата минута Мален си вкара гол в собствената врата и така Австрия излезе напред в резултата.

При центриране към Арнаутович фланговият нападател засече топката в собствената си врата.

В 24-ата минута той можеше да се реваншира и да вкара, но не успя да се разпише останал сам срещу вратаря.

Десетина минути след това австрийците пропуснаха да удвоят. След удар на Забицер обаче стражът на австрийците направи фантастично спасяване.

Минута след почивката Нидерландия изравни. Шави Симонс пробяга през целия терен и пусна към Гакпо, който с премерен удар покрай вратаря изравни.

В 59-ата минута Австрия успя да си върне аванса. Шмид прати топката в мрежата на нидерландците след летящ плонж при първата атака на тима си след почивката.

В 76-ата минута Нидерландия успя да изравни чрез Мемфис Депай, като в ситуацията имаше съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка ВАР ги опроверга.

Забицер все пак върна аванса на Австрия в 81-ата минута след силен удар от малък ъгъл в наказателното поле.

До самия край темпото на игра се поразкъса и в крайна сметка резултатът се запази.