J. Vertonghen
85'
45'
90'

Отборът на Франция се наложи над Белгия с минималното 1:0 след автогол в 85-ата минута и се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство.

Единственият точне удар в първите 20 минути бе дело на Гризман.

В 23-ата минута Менян трябваше да се намесва след удар от Де Бройне от пряк свободен удар и рикошет.

В 34-ата минута удар с глава на Тюрам мина встрани. В края на полувремето с пропуск се отличи Чуамени.

В 49-ата минута близо до попадението беше Чуамени, но сражът на Белгия отрази ударът от далечно разстояние на полузащитника на Реал Мадрид.

В 54-ата минута удар на Мбапе мина над напречната греда.

В 71-ата минута Менян отрази удар на Лукаку. Малко след това Салиба стреля малко встрани от вратата на Белгия.

В 78-ата удар на Мбапе онтово профуча над вратата.

В 85-ата минута влезлият като резерва Коло Муани отбеляза единственото попадение в мача след рикошет в бранител на Белгия и донесе успеха на своя тим. По-късно голът беше сменен на автогол на Вертонген.