21/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Англия е на финал на Евро 2024 след обрат срещу Нидерландия! Резервата Уоткинс герой, Football24.bg
X. Simons
7'
Х. Кейн
18'
O. Watkins
90'+1'
45'
90'

Англия се класира за финала на Евро 2024 по много драматичен начин, след като обърна и победи Нидерландия с 2:1.

Така “Трите лъва” ще се изправят срещу Испания в спора за трофея в Берлин.

Шави Симонс откри за “лалетата” още в 7-ата минута, но с попадения на Хари Кейн от дузпа в 18-ата и Оли Уоткинс в 91-ата англичаните стигнаха до успеха.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за “лалетата” и още в 7-ата минута те стигнаха до попадение. Шави Симонс отне топката от Деклан Райс в половината на англичаните и след това напредна, за да отправи фантастичен удар от границата на наказателното поле, с който откри.

В 14-ата минута Хари Кейн отправи удар над вратата, но в ситуацията имаше контакт с крака на Дъмфрис в наказателното поле и ситуацията бе преразгледана от ВАР, като в крайна сметка “Трите лъва” получиха правото да изпълнят дузпа.

Зад топката четири минути по-късно застана Хари Кейн, който изравни.

В 23-ата минута Дъмфрис спаси сигурен гол, след като спря точно на самата голлиния топката след удар на Фоудън, като в крайна сметка бе герой в ситуацията.

Шест минути след това при изпълнение на корнер Дъмфрис игра с глава и прати топката в гредата.

В 32-ата минута и англичаните нацелиха гредата, но след удар на Фоудън.

До почивката така и нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна предпазливо и головите положения липсваха през първия четвърт част от него.

В 65-ата минута Пикфорд спаси Англия от сигурен гол, след като реагира фантастично след удар на Ван Дайк при центриране от близка дистанция.

В 80-ата минута Букайо Сака вкара попадение за Англия, което бе логично отменено заради засада.

В първата минута на добавеното време след редовните 90 минути Оли Уоткинс донесе успеха на англичаните.

В ситуацията влезлият като резерва нападател отправи много хубав удар от наказателното поле и матира противниковия тим.