efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Арда стигна до успех над Славия и запази шансовете си за евробараж големи

Арда стигна до успех над Славия и запази шансовете си за евробараж големи, Football24.bg

Арда постигна успех с 3:1 над Славия на своя “Арда Арена” в среща от 35-ия кръг на елита.

Успехът е изключително важен за домакините, които са водени от Николай Киров, като със спечелените три точки те запазват шансовете и за бараж.

След двубоя Арда е 7-и с актив от 48 пункта и има 2 точки повече от 8-ия ЦСКА 1948, който по-късно днес играе срещу Ботев (Пловдив).

Още в 8-ата минута Владимир Николов от състава на гостите нацели гредата, а в 33-ата минута с прекрасен удар от дистанция Тонислав Йорданов изведе кърджалийци напред в резултата.

В самия край на първото полувреме Славия изравни след гол на Владимир Николов от близка дистанция, като в ситуацията имаше дълъг преглед от ВАР за това попадение.

В 62-ата минута Иван Тилев изпълни пряк свободен удар с центриране на близката греда.

Там Светослав Вуцов не успя да улови, а само изби топката, която впоследствие бе добавена във вратата му от Пламен Крачунов.

В 86-ата минута Иван Коконов с плътен удар с десния крак успя да “убие” цялата интрига в мача за крайното 3:1.