World Cup 2022 Водещи новини Всички новини

Аржентина продължава да мечтае след драма с дузпи срещу Нидерландия (ВИДЕО)

Аржентина се класира за полуфиналите на Световното първенство, след като победи с дузпи Холандия с 3:1. В спор за място на финала Албиселесте ще се изправи срещу Хърватия.

В редовното време резултатът бе 2:2, след като всичко изглеждаше като приказка за Гаучосите. Суперзвездата на Аржентина Лионел Меси бе с гол от дузпа и асистенция на Молина и тимът водеше с 2:0 до 82-ата минута. Тогава Вегхорст намали за 2:1, а в 11-ата минута на даденото от съдията продължение отново той след хитър пас на Копмайнерс от фаул изравни за 2:2 и прати мача в продължения. В продълженията до гол не се стигна, а в последната минута гредата спаси “лалетата”.

Дузпи 3-4

Дузпите започнаха с пропуск на Върджил Ван Дайк, чийто удар беше отразен перфектно от Емилиано Мартинес. За Аржентина първи се нагърби да изпълнява Лионел Меси, който с класа даде предимство на Албиселесте. Стивън Бергхаус също бе париран от Емилиано Мартинес. Последва втори точен удар за Аржентина, този път на Леандро Паредес. Холандците върнаха едно попадение, а след това Монтиел вкара за 3:1. Голмайсторът за Холандия Вегхорст вкара за 3:2, а след това аржентинците пропуснаха. Люк Де Йонг вкара 3:3 преди последната дузпа за Аржентина.

Аржентина владееше повече топката, но в първите минути не успя да създаде нищо опасно пред вратата на своя съперник. Първото по-сериозно положение дойде в 18-ата минута, когато пас на Дензел Дъмфрис към Стивън Бергвайн бе пресечен от Емилиано Мартинес.

В 22-ата минута удар на Лионел Меси се оспрелетя високо над вратата. Две минути по-късно Бергвай и Депай си подадоха с едно докосване, след което първият нанесе изстрел, но топката премина покрай вратата.

В 32-ата минута Родриго де Паул отправи първия точен удар в мача, след като получи на границата на наказателното поле и с удар по земя прати топката в ръцете на Андриес Ноперт.

Две минути по-късно геният на Меси блесна. Той проби през центъра и с великолепен пас изведе нахлуващия в наказателното поле Науел Молина, който елегантно преодоля Андриес Ноперт и даде аванс на тима си.

В 39-ата минута Лионел Меси получи в наказателното поле с гръб към вратата и стреля, но Ноперт спаси. Дълбоко в добавеното време изстрел с глава на Коди Гакпо не застраши Емилиано Мартинес и гаучосите се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Луис ван Гаал направи две промени по състава си на почивката, включвайки в игра Стивън Бергхаус и Теун Копмайнерс. Въпреки че, овладяха контрола на топката оранжевите не успяха да застрашат вратата на Емилиано Мартинес в началните минути на второто полувреме.

В 59-ата минута гаучосите организираха бърза контраатака, но пасът на Мак Алистър към Родриго де Пауло бе много разочароващ и албиселесте не успя да се възползва от добрата възможност да вкарат втория гол в мрежата на Нидерландия.

Три минути по-късно Лионел Меси стреля технично от пряк свободен удар, пращайки топката много близо над напречната греда.

В 71-ата минута Аржентина получи дузпа, след като Дензел Дъмфрис фаулира Маркос Акуня и главният съдия Антонио Матеу Лаос посочи бялата точка. Зад топката застана Лионел Меси и с техничен изстрел в левия ъгъл удвои преднината на тима си.

Осем минути преди края на редовното време Нидерландия намали резултата. Вегхорст бе на точното място след центриране отдясно на Стивън Бергхаус и с глава прати топката в мрежата на Емилиано Мартинес.

В 85-ата минута Люк де Йонг пусна към Стивън Бергхаус, който отправи плътен изстрел, който се отклони в тялото на защитник и мина покрай левия страничен стълб.

Секунди преди края на редовното време Леандро Паредес влезе грубо в краката на Нейтън Аке в 89-ата минута, след което провокира резервната скамейка на Нидерландия, като изрита топката към нея. Тогава резервните футболисти влязоха да се саморазправят, а Върджил ван Дайк изблъска Паредес. В крайна сметка главният съдия Антонио Матеу Лаос се справи със ситуацията, а до по-големи инциденти не се стигна.

В добавеното време на двубоя Нидерландия получи пряк свободен удар на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Емилиано Мартинес, но изстрелът на Стивън Бергхаус срещна стената. В единадесетата минута на добавеното време при нов пряк свободен удар за Нидерландия, Теун Коопмайнерс чукна топката покрай стената към Валд Вегхорст, който надигра Енцо Фернандес и сензационно изравни за 2:2.