23/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Арсенал надделя срещу Тотнъм в дербито на Лондон и запази шансове за титлата

Арсенал надделя срещу Тотнъм в дербито на Лондон и запази шансове за титлата, Football24.bg

Арсенал спечели с 3:2 лондонското дерби с Тотнъм, като това стана в среща от 35-ия кръг на Висшата лига.

След този двубой “артилеристите” запазват шансовете си за гонят първото място в класирането, но трябва да се надяват на някоя груба грешка на Манчестър Сити.

Отборът на Артета е лидер с 80 точки, но и с два мача повече от “гражданите”, както и с 4 точки повече от тях към момента.

Арсенал успя да открие още в 15-ата минута, след като Хойберг си вкара топката в собствената врата и така след автогол “артилеристите” поведоха.

В 22-ата минута гол на Тотнъм бе отменен заради засада, а пет минути след това Арсенал нанесе нов тежък удар върху своя опонент.

Букайо Сака успя да удвои. Той бе намерен на добра позиция и финтира Дейвис след добър спринт, а след това вкара топката в мрежата.

В 38-ата минута и Хаверц се разписа за класическия резултат след удар с глава.

Силите на Тотнъм стигнаха за почетен гол чрез Ромеро в 64-ата минута, като попадението дойде след много груба грешка на Рая.

По всичко изглеждаше, че драма няма да има, но в 87-ата минута Сон вкара още едно попадение за домакините след гол от дузпа.