Последни новини
Арсенал обърна Челси в реванша и е на финал на турнира за Купата на Лигата

Арсенал успя да изненада неприятно шампиона Челси и постигна успех с 2:1 в реванша от 1/2-финалите на турнира за Купата на Лигата.

Така отборът на Арсен Венгер успя да се класира за финала на турнира и ще спори с трофея с настоящия лидер във Висшата лига Манчестър Сити.

Столичани стигнаха до успеха, след като в първата среща резултатът бе 0:0.

Още в 7-ата минута „сините“ стигнаха до гол аванс, след като Азар бе изведен от Педро сам срещу вратаря и промуши топката покрай него, за да реализира.

В 12-ата минута Рюдигер при опита си да отклони топката с глава си я вкара във вратата и така домакините от Арсенал стигнаха до изравнителен гол.

В 60-ата минута Джака с удар от границата на малкото наказателно поле успя да донесе успеха на Арсенал.

До самия край на срещата нямаше повече попадения.