Последни новини
Арсенал се провали срещу 10 от Атлетико, Гризман разплака лондончани

Арсенал стигна до разочароващо реми 1:1 срещу Атлетико Мадрид в първия 1/2-финал от Лига Европа, който се игра на „Емиратс“.

Първото попадение в мача бе дело на Лаказет, който се разписа в 61-ата минута и така даде преднина на своя тим в битката за класирането на финала, на втория по сила европейски турнир.

В 82-ата минута обаче Гризман изравни и така даде предимство на своя тим за реванша.

Практически спечелване на трофея е шансът за лондончани да играят догодина в Шампионската лига и да изпратят по подобаващ начин своя наставник Арсен Венгер, който кара последния си сезон начело на тима.

Отборът няма как да се намести в топ 4 на Висшата лига, така че ще се хвърли със зъби и нокти в спечелването на този турнир.

Гостите играха с човек по-малко почти през цялото време, след като Вършалко бе изгонен след пресилен втори жълт картон в 10-ата минута, а освен това и Диего Симеоне бе изгонен, след като реагира бурно при изгонването на хърватина и фаул срещу негов играч минути след това.

Не може да не се отбележи, че Лаказет изигра много силен мач за домакините и имаше шанс да вкара още голове освен попадение, което вкара.