Деклан Райс
90'+7'
45'
90'

Арсенал запази шансовете си за титлата живи, след като победи Борнемут с 3:0 на своя “Емиратс” в среща от 36-ия кръг на Висшата лига.

След този мач отборът на Микел Артета е лидер с актив от 83 точки и два мача повече от Манчестър Сити, който е втори с актив от 79 пункта.

Практически лондончани трябва да бият наред до края и да се надяват на грешка от страна на “гражданите”, за да се поздравят с титлата.

В самия край на първото полувреме Букайо Сака даде аванс в резултата на домакините, след като бе точен от дузпа.

В 70-ата минута Леонардо Тросар удвои аванса на Арсенал и довърши клетите гости.

Райс го намери в наказателното поле и белгиецът с хубав удар отблизо в долния десен ъгъл успя да удвои аванса на домакините.

Пет минути след това попадение на гостите бе отменено заради нарушение, a освен това и гол на Арсенал бе отменен заради засада.

В 97-ата минута Райс с хубав удар от близка дистанция оформи класиката за домакините.