23/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Арсенал също си направи “харакири”, загуби от Вила у дома и почти подари титлата на Сити, Football24.bg

Арсенал също “катастрофира”, след като допусна шокираща домакинска загуба с 0:2 от Астън Вила в среща от 33-ия кръг на Висшата лига, която се игра на “Емиратс”.

Така Манчестър Сити получи огромен подарък, след като днес и двата основни опонента на “гражданите” за титлата се изложиха.

След поражението си Арсенал е втори с актив от 71 точки и е на 2 от лидера в класирането Сити, а Ливърпул пък е трети със същия актив.

Вила е с актив от 63 точки на 4-ото място и е близо до това да се утвърди в топ 4.

Като цяло в мача имаше доста положения и пред двете врати, но попаденията паднаха едва в заключителните минути на мача.

В 84-ата минута след центриране на Дин и не особено добра изява на Рая топката достигна до Бейли, който вкара в опразнената врата.

Две минути след това останал сам срещу вратаря Уоткинс с прецизен удар удвои и оформи крайния резултат.