23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниПърва БундеслигаСерия АФутбол Свят

Аталанта ще срещне Левекузен в спор за трофея на Лига Европа, двата тима ще се изправят в Дъблин, Football24.bg

Финалът в Лига Европа е ясен!

Един срещу друг ще се изправят Аталанта и Леверкузен в спор за трофея от втория по сила европейски турнир.

Аталанта пренаписа своята история с достигането си на първия си европейски финал, след като победи Марсилия с 3:0 в Бергамо в срещата реванш от 1/2-финалите на Лига Европа.

Лукман откри в 30-ата минута след асистенция на белгиеца Де Кетеларе, а Руджери удвои в 52-ата минута и на практика довърши клетите марсилци. В 95-ата минута Туре оформи крайния резултат.

Бергамаските достигат до мача за трофея след общ резултат от двата двубоя 4:1.

В другия мач от 1/2-финалите Рома стигна до реми 2:2 при визитата си на германския шампион Леверкузен. Гостите от Рим поведоха след две дузпи на Паредес в 43-ата и 66-ата минути.

Манчини обаче си заби автогол в 82-ата минута и домакините намалиха, а Станишич вкара в 97-ата минута за крайното 2:2.

Така след общ мач 4:2 от двата мача “аспирините” са на финал.

Финалът на Лига Европа ще се проведе на стадион “Авива” в ирландската столица Дъблин, на 22-и май.

Няма как да не се отбележи, че с това реми серията без загуба на Леверкузен вече е 49 мача, което е меко казано впечатляващо.