Водещи новиниВсички новиниПърва БундеслигаФутбол Свят

Байерн се изложи на “Алианц Арена”, не успя да победи “лъвовете” от Копенхаген

Байерн се изложи на “Алианц Арена”, не успя да победи “лъвовете” от Копенхаген, Football24.bg

Байерн се изложи у дома на своя “Алианц Арена” срещу датския ФК Копенхаген.

Двата тима врътнаха реми 0:0 в среща от Група А на Шампионската лига. Баварците са първи с 13 точки и са сигурни 1/8-финалисти, а датчаните са втори с 5 точки, а толкова има и Галатасарай, който е трети.

Манчестър Юнайтед пък е 4-и с 4 точки.

Срещата започна с натиск на баварците, които бяха по-активни от своя противник.

Първото по-сериозно положение за тях дойде в 14-ата минута, но ударът на Тел с воле от близка дистанция се оказа неточен и излезе в аут.

В 28-ата минута една от звездите на гостите Барджи бе изведен на перфектна позиция, но и той не успя да реализира и да шокира “баварците”.

Две минути след това Байерн бе доста близо до гол, но удар на Мюлер от близка дистанция с глава бе избит по невероятен начин от Грабара.

Второто полувреме започна с отличен шанс за датчаните и удар на Гонсалвеш от добра позиция премина само на сантиметри покрай вратата.

В 67-ата минута Ашури от гостите успя да отправи много опасен удар, който Нойер с вещина изби.

Удар на Кейн пък бе избит от стража на гостите Грабара малко след това.

До самия край на мача така и не се стигна до попадения.