Водещи новиниВсички новиниЛа ЛигаФутбол Свят

Барселона с класика срещу Райо, Реал завърши 4:4 с Виляреал

Барселона с класика срещу Райо, Реал завърши 4:4 с Виляреал, Football24.bg

Барселона победи с 3:0 Райо Валекано в среща от предпоследния кръг за сезона на футболното първенство на Испания. Това беше първи успех на “каталунците” срещу този съперник в последните шест мача.

Полският нападател Роберт Левандовски откри резултата още в 3-ата минута, а две попадения за успеха добави Педри, които беше точен в 72-ата и в 75-ата.

След успеха играчите на Шави си гарантираха второто място в класирането, след като кръг преди края имат 82 точки, четири повече от Жирона. Райо Валекано пък запази мястото си в елита и през следващия сезон, тъй като има аванс от пет точки пред Кадис, който стана третият изпадащ отбор след Алмерия и Гранада.

Шампионът Реал Мадрид направи 4:4 при гостуването си на Виляреал в зрелищен мач. Нападателят на домакините Александър Сьорлот реализира четири гола във вратата на Реал. Норвежкият нападател беше в основата на обрат за тима на Виляреал, който навакса пасив от 1:4 до 4:4 и взе точка на тима на Карло Анчелоти.

Реал започна отлично мача и поведе с 2:0 с попадение на Арда Гюлер и Лукас Васкес още в първите 30 минути. Сьорлот върна един гол, но в края на първото полувреме Васкес и Гюлер отново бяха точни за 4:1. Норвежкият нападател на Виляреал отбеляза за втори път само три минути след почивката, а малко по-късно оформи своя хеттрик за 4:3. В 56-ата минута той вкара отново, за да донесе точката на своя тим, а и за трите попадения след паузата асистенциите бяха на Жерар Морено.

Реал Мадрид е начело с 94 точки актив, а надеждите на Виляреал за класиране в Европа приключиха. Тимът е осми с 52 пункта.

Атлетико Мадрид остана извън първите три тима за сметка на Жирона. В среща от предпоследния кръг футболистите на Диего Симеоне допуснаха изненадващо домакинско поражение с 1:4 от Осасуна. Тимът е четвърти в класирането на 5 точки зад третия Жирона, който победи като гост Валенсия с 3:1 и си гарантира третото място в шампионата.

В други срещи от предпоследния кръг Атлетик Билбао надделя над Севиля с 2:0 и ще завърши петата позиция, а Реал Сосиедад спечели гостуването си на Бетис с 2:0 и си осигури място в евротурнирите.

Алмерия, Гранада и Кадис със сигурност изпадат от елита. Майорка, който също беше застрашен, успя да се спаси след равенство 2:2 срещу последния Алмерия.