Последни новини
Без изненади на „Алианц арена“! Байерн се класира за 1/2-финалите след равенство със Севиля

Отборите на Байерн Мюнхен и Севиля не се победиха – 0:0 в мач-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига. Немският тим се класира за следващата фаза, след като спечели първия двубой с 2:1.

Домакините от Байерн контролираха двубоя през по-голямата част от първото полувреме и създадоха няколко опасни положения чрез Рибери, Робен, Хумелс и Хамес Родригес, но до попадение така и не се стигна.

За Севиля с пропуск се отличи Сарабия още в началото на сблъсъка.

Още в 3-ата минута Хамес стреля опасно от пряк свободен удар, но не успя да се разпише. В седмата Левандовски надскочи двама и насочи под гредата – вратарят Давид Сория не рискува и изби в корнер. В 11-ата Пабло Сарабия пропусна най-чистото положение за Севиля.

Матс Хумелс в 35-ата стреля опасно, но топката мина на сантиметри над вратата. В последните минути на първата част Хесус Навас се отчете със страхотна намеса и не позволи на Рибери да се разпише.

В 49-ата минута Робърт Левандовски се отличи със страхотен пропуск след хубаво центриране на Рафиня. В 53-ата Хамес центрира прострелно, но вратарят на Севиля изби. Мюлер в 54-ата също опита късмета си, но право в ръцете на Сория. В 59-ата Хоакин Корея тресна напречната греда след удар с глава, а веднага след това Банега стреля опасно от далечно разстояние, но топката мина встрани.

В 63-ата минута Хамес също стреля, но и неговият удар не успя, а Робен в 72-ата се отличи с нов пропуск. В 90-ата минута Корея получи директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Мартинес.