Водещи новиниВсички новини

Белгия издрапа класирането на 1/8-финалите след 0:0 с Украйна, която отпада от Евро 2024, Football24.bg
П Р П З П
45'
90'

Украйна и Белгия завършиха при реми 0:0 помежду си, като след този мач “червените дяволи” продължават на 1/8-финал на Евро 2024, а техният опонент отпада.

Белгия завършва Група Е като втора в класирането с 4 точки, а украинците финишират последни четвърти пак със същия точков актив, но с най-лоши показатели.

Още в 7-ата минута Белгия създаде доста добра атака, като Де Бройне изведе много майсторски Лукаку, но диагоналният му удар попадна право в ръцете на вратаря.

Украинците отговориха с опасен удар на Яремчук в 20-ата минута, който обаче бе отразен от белгийския страж.

В 33-ата минута Де Бройне пробва късмета си от пряк свободен удар, но в крайна сметка топката премина встрани вратата.

До почивката нямаше попадения, а второто полувреме не започна особено интересно.

В 73-ата минута Караско изпробва страхотен удар в долния ляв ъгъл, но Трубин направи блестящо спасяване.

И украинците имаха чудесен голов шанс шест минути след това. Довбик получи топката в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата.