Белгия отпадна от Световното след равенство с Хърватия

Белгия
П П З П З
45'
90'

Отборите на Хърватия и Белгия не се победиха – 0:0 в мач от Група F на Световното първенство.

Хърватия остана на втората позиция в класирането с 5 точки, докато Белгия остана трети и отпадна с 4 пункта.

0

В 1-ата минута Иван Перишич можеше да открие за Хърватия, но се отличи с пропуск.

В 13-ата Караско не успя да се разпише от чисто положение. В 18-ата минута Хърватия получи правото да изпълни дузпа, но след употребата на ВАР реферът отмени решението си заради засада.

В 55-ата минута Тибо Куртоа трябваше да се намесва, за да запази мрежата суха.

В 60-ата минута с пропуски се отличиха Караско и Лукаку.

В 63-ата минута Лукаку не успя да се разпише от чиста позиция.

В 85-ата отново нападателят можеше да се разпише, но не успя от чисто положение.

В 87-ата минута отново Лукаку застана на пътя на топката след удар на Муние.

В 90-ата минута Ромелу Лукаку можеше да донесе успеха на своя тим, но се отличи със страхотен пропуск.