efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Берое шокира Хебър в самия край за трите точки, Пирин и Ботев (Враца) са доволни от резултата, Football24.bg

Берое попари Хебър и стигна до победа с 1:0 при визитата си в Пазарджик, в среща от 33-ия кръг на елита, която бе от групата на тимовете, борещи се за оцеляване.

След този мач отборът от Пазарджик е 14-и с 30 точки, а Берое е 11-и с 42 точки.

Практически този резултат е от огромна полза и за Ботев (Враца), който запазва шансове да се спаси, и за Пирин, който в момента заема безопасното за тима 13-о място с 31 точки.

Няма как да не се отбележи, че Берое бе без голямата си звезда Себастиан Вия.

През първия половин час на мача голови ситуации практически нямаше, като в 35-ата минута Санети от състава на гостите отправи силен удар, който профуча покрай вратата.

До почивката домакините отправиха два анемични удара от които не произлезе нищо опасно.

След почивката опасните ситуации пред двете врати бяха много малко на брой.

В 82-ата минута Уерик можеше да вкара на домакините, но ударът му с левия крак бе спасен от Дебърлиев, а пет минути след това стражът на Хебър отново блесна с намеса след удар на Гаврилов.

В 95-ата минута обаче Вини Трибуле попари домакините с победен гол и донесе успеха на гостите. Той бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши.

Малко след това Ангел Бастунов бе изгонен с червен картон, директен, заради грубо нарушение.