Последни новини
Бомбата е факт! Рома шокира Барселона и се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига!

Отборът на Рома се наложи над Барселона с резултат 3:0 в мач-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига и хвърли бомбата в тазгодишното издание на надпреварата. „Вълците“ загубиха първия сблъсък с 4:1, но с гол на чужд терен се класираха за 1/2-финалите в турнира.

Домакините започнаха двубоя вдъхновени от препълнените трибуни и това даде резултат още в 6-та минута. Даниеле Де Роси по отличен начин изведе Един Джеко зад гърба на отбраната на гостите и босненецът не сгреши, хвърляйки тифозите в екстаз. Последваха силни минути за Рома, а футболистите на Барселона така и не успяваха да намерят своя ритъм.

В 29-та минута Патрик Шик можеше да удвои аванса на своя отбор след чудесно центриране на Фацио. Ударът с глава на нападателя обаче мина в страни от десния страничен стълб. 8 минути по-късно Джеко също бе близо до гола след центриране на Флоренци, но Тер Щеген се намеси и изби в корнер.

Най-опасните положения за гостите през първата бяха няколкото фаула, които Лионел Меси получи възможност да изпълни от добри позиции.

В 58-ата минута тимът на Рома успя да поведе с 2:0 след гол на Даниеле де Роси от дузпа. Един Джеко се откъсна и беше задържан от Пике и съдията отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините.

Домакините заиграха изключително агресивно след второто попадение и създадоха опасности чрез Раджа Наинголан и Де Роси. Появилият се като резерва Ел Шаарави пропусна страхотна възможност за италианския тим в 80-ата минута.

В 82-ата минута Манолас вкара заветното трето попадение за домакините след центриране от корнер и класира италианския тим напред.

В продължението на двубоя Осман Дембеле можеше да вкара така важното попадение за „каталунците“, но не успя да се разпише.