Водещи новиниВсички новиниЛига 1Първа БундеслигаФутбол Свят

Борусия Дортмунд на финал в Шампионската лига след нов успех над ПСЖ

Борусия Дортмунд на финал в Шампионската лига след нов успех над ПСЖ, Football24.bg
M. Hummels
50'
45'
90'

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за финала в Шампионската лига!

Немският тим се наложи над ПСЖ като гост с 1:0 и с общ резултат 2:0 ще се бори за трофея. “Жълто-черните” ще разберат съперника си в сряда, когато Реал Мадрид посреща Байерн Мюнхен (2:2).

През първото полувреме първото по-опасно положение дойде в 31-ата минута, но Дембеле не успя да затрудни Кобел от добра позиция.

В 34-ата минута Донарума спаси удар на Адейеми. Три преди края на първата част португалецът Витиня нанесе силен шут от далечно разстояние, но Грегор Кобел спаси с лекота.

Заир-Емери нацели гредата в 48-ата минута след едно разбъркване.

В 50-ата минута Матс Хумелс откри резултата за “жълто-черните” след едно центриране от корнер на Брандт.

В 61-ата минута отборът на ПСЖ отново нацели гредата. Нуно Мендеш стреля от далечно разстояние, но къблото се отби в страничния стълб. Малко преди това с пропуск се отличи Гонкало Рамош, който на намери целта от близка позиция.

В 63-ата минута отново Рамош не намери целта от добра позиция.

В 82-ата минута удар на Маркиньос с глава мина на сантиметри от страничната греда.

В 86-ата минута удар на Килиан Мбапе с глава срещна гредата.

В 88-ата минута Витиня стреля опасно, но топката срещна гредата за 4-ти път.