Водещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Борусия разплака Милан и е на 1/8-финал в Шампионската лига

Борусия разплака Милан и е на 1/8-финал в Шампионската лига, Football24.bg
bet365

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи над Милан с 3:1 като гост в двубой от група . на Шампионската лига. По този начия немците си осигуриха място на 1/8-финалите.

В същото време Нюкасъл изтърва ПСЖ и двата тима завършиха 1:1.

Двубоят на Сан Сиро започна с ранна дузпа в петата минута, след като Нико Шлотербек игра с ръка. Оливие Жиру прати топката към долния ляв ъгъл, но Грегор Кобел извади невероятен рефлекс и спаси.

Само няколко минути по-късно Давиде Калабрия извърши нарушение, нацелвайки крака на съперник вместо топката и съдията свири дузпа за Дортмунд. Ройс не трепна и откри резултата.

Домакините успяха да изравнят в 37-ата минута, когато.
Самуел Чуквуезе (направи страхотен пробив и стреля от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Грегор Кобел с удар в долния ляв ъгъл. Резултатът е 1:1.

През втората част играта бе двуостра, гостите нанесоха своя удар в 59-ата минута след превъзходна работа от страна на Марсел Забицер, който центрира към Джейми Биное-Битънс (Дортмунд), който преодоля Майк Менян с брилянтен удар в долния ляв ъгъл. 1:2.
Десет минути по-късно всичко се реши – Карим Адейеми (Дортмунд) достигна до брилянтно подаване и стреля лошо към средата на целта, но топката се озова в мрежата, след като вратарят се намеси безобразно. Съдията получи сигнал от часовника си, потвърждаващ преминаването на топката отвъд голлинията през ръцете на стража.

Така Борусия очаква следващия си съперник, докато Милан трябва да се надява на чудо.