efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Ботев (Враца) запази малките си шансове за спасение живи след успех над 10 от Етър, Football24.bg

Ботев (Враца) запази теоритични шансове за спасение, след като постигна победа с 2:0 срещу Етър на своя стадион “Христо Ботев” в среща от 30-ия кръг на елита.

Успехът дойде с попадение на Мартин Смоленски, който се разписа в 32-ата минута на мача, и второ такова на Дани Генов в 94-ата минута.

В ситуацията за първия гол след моногоходова атака Мажуга подаде към Переа, а колумбиецът върна към младия си съотборник, който със силен удар от границата на наказателното поле реализира.

При второто попадение Бубакар Траоре с успореден пас намери Генов в наказателното поле и ветеранът успя да реализира.

Гостите играха почти цял мач с червен картон, след като в 9-ата минута Серин Файе бе изгонен след фаул срещу Браян Переа.

След намесата на ВАР реферът го изгони, след като първоначално му бе дал жълт картон, но след това промени решението си.

Врачани са 15-и с 22 точки и са на 6 пункта от 14-ия Локо София, който приема Ботев (Пловдив).

Практически Ботев ще се надява на издънка или на Пирин или на “железничарите”, за да запази теоритичните си шансове живи.

Етър е последен 16-и с 14 точки без шанс да се спаси.