27/05/2024
efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Ботев (Враца) надви Берое след комична грешка в защита, Янев дебютира с победа

Ботев (Враца) надви Берое след комична грешка в защита, Янев дебютира с победа, Football24.bg

Ботев (Враца) постигна минимален домакински успех с 1:0 над Берое на стадион “Христо Ботев” в северозападния град.

Това се случи в среща от 10-ия кръг на efbet лига. Този мач бе дебют също така за треньорите на двата отбора – Христо Янев за врачани, както и за аржентинеца Хосе Ачиари за заралии.

След този мач Берое е 6-и в класирането с актив от 13 точки, а врачани са 13-и с актив от 9 точки.

Няма как да не се отбележи, че в състава на гостите нямаше нито един българин и те излязоха на терена с 11 чужденци на терена.

efbet Бонусите са важни! 200 лева за спорт и 1500 лева за казино!

Още в 14-ата минута Берое пропусна отличен шанс. Трибуле намери Себайос с пас зад защитата, а последният я пусна покрай Бариос, но тя излезе в аут.

Десет минути след това заралии имаха още един шанс. Скуадроне стреля с глава, но стражът на Ботев спаси.

В 38-ата минута и Ботев имаше своя шанс за гол. Мендоса обаче не успя да намери вратата, след като потърси с удар далечния ъгъл от няколко метра.

До почивката не се стигна до голове, а в 54-ата минута Ботев (Враца) откри.

Генов се възползва от неразбирателство между вратаря Ачинели и Скуадроне, за да вкара. В крайна сметка ветеранът вкара на празна врата, а попадението бе нелепо.

В 72-ата минута Да Силва напредна по левия фланг и пробва късмета си, но ударът му бе много неточен.

Осем минути след това Хойос стреля силно, но стражът на Берое бе на мястото си и спаси.

В 84-ата минута Берое остана с 10 души, след като Франко Рамос бе изгонен заради грубо нарушение срещу Мажуга, а до края на мача нямаше повече голове.