Последни новини
Ботев (Враца) удари Царско село и върна интригата във Втора лига

Ботев (Враца) победи Царско село с 2-1 като гост, в последния двубой от 24 кръг на Втора лига, игран на комплекса в подножието на витоша.

С тази си победа копнеещият за завръщане в елита тим от Враца, се доближи на точка от лидера, който пък от своя страна пропусна шанса да реши почти всичко в шампионата и да се превърне в почти сигурен участинк в първа лига догодина.

Под ръководството на рефера Станислав Ставров, двата тима изнесоха много приятен и динамичен мач, който показа кои са фаворитите в групата, а факта, че Царско село загуби може и да се приеме за изненада, тъй като предварителните очаквания бяха за победа на тима на Веселин Великов. Реферът пък вдигна пет жълти картони – три за Ботев и два за Царско село.

Ботев поведе в 28-та минута, когато добра атака бе завършена с гол на Йордан Апостолов, който засече асистенция на Петър Атанасов за 0-1.

Минути преди края на първото полувреме гостите удвоиха аванса си, след като отново Петър Атанасов бе на ниво и проби отдясно, центира към Емил Стоев, който перфектно засече от воле за 0-2.

През втората част домакините натиснаха газта, но успяха да върнат само едно попадение в 87-та минута, чрез дежурният си голмайстор Светослав Диков за 1:2.

Въпреки загубата Царско село остава лидер във Втора лига с 50 точки, но Ботев Враца е вече с 49. Трети е Локомотив софия с 47 точки. Топ 4 се допълва от тима на Монтана, който е с 43 точки.