25/07/2024
Всички новиниТрета лигаЮгозападна Трета лига

Ботев Ихтиман завърши 1:1 с дубъла на Септември

Ботев Ихтиман завърши 1:1 с дубъла на Септември, Football24.bg

Ботев (Ихтиман) направи 1:1 у дома със Септември II във втората си контрола от подготвителния период.

Точен за домакините беше Мартин Иванов, който се отчете с попадение през втората част. На трибуните бяха забелязани Валери Божинов, който дойде да гледа сина си, както и друг бивш играч на Левски – Дъстли Мюлдер, чийто син също играе за столичния тим. Трябва да отчетем и присъствието на Адалберт Зафиров, който също с интерес изгледа мача.

Срещата започна равностойно като и двата отбора търсеха попадението. Септември откри резултата малко след средата на полувремето, след като бранител на Ботев върна топката към вратаря Найденов с глава, но играч на столичани се добра първи до кълбото и го прати в мрежата.

През втората част Василие Милованович, Балджийски и другите играчи в атаката на Ботев направиха сериозни пропуски пред вратата на съперника, но Мартин Иванов възстанови равенството с красив удар от 10-ина метра.

Така в крайна сметка двата тима не излъчиха победител и завършиха 1:1. Следващата проверка на Ботев е на 13 юли като гост на Септември (Симитли).