Последни новини
Ботев (Пд) обърна Левски и грабна купата

Ботев (Пловдив) би Левски с 2:1 на финала за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени 2002 г. „Сините“ поведоха в началото на двубоя, но „канарчетата“ стигнаха до обрат с бързи голове през втората част. Стана добър мач на стадион „Локомотив“ в Горна Оряховица.

Левски дръпна в резултата в 15-ата минута с хубав гол на Мартин Петков след центриране отдясно. Веднага след това Иво Казаков (Ботев) бе изведен на добра позиция отдясно и опита да прехвърли вратаря Петър Петров, който се справи отлично. В самото начало Мартин Русев от Ботев удари греда с глава след ъглов удар, изпълнен от Станислав Шопов.

След гола Левски заигра по-добре. Тимът на треньора Борислав Кьосев владееше топката повече, докато „жълто-черните“ не можеха да намерят играта си.

Постепенно това започна да се случва и „канарчетата“ изпълниха няколко опасни свободни удара в половината на своя съперник. В края на полувремето капитанът на пловдивчани Слави Шопов би добре фаул отдясно, а топката профуча край рамката. В добавеното време на първата част Иво Казаков като по чудо не изравни – той не успя да засече кълбото, непокрит на метри от голлинията. Последва добра акция на „сините“, при която се стигна до разбъркване.

На полувремето треньорът на столичния тим Борислав Кьосев направи цели три смени. А Ботев установи териториален натиск, прераснал лека-полека в игрови. В 54-ата минута Станислав Шопов се озова на чиста позиция и не сбърка с техничен удар – 1:1. Стана интересно на стадиона в Горна Оряховица – от центъра Мартин Петков можеше да върне аванса на своите.

А малко след това не закъсня и пълния обрат – Георги Трифонов буквално връхлетя с топката във вратата след пробив и центриране отдясно – 2:1 за Ботев. „Сините“ бяха неузнаваеми през втората част, а Ботев имаше почти пълно превъзходство до средата на полувремето, когато изкова триумфа.

Малко преди края Слави Шопов бе изведен сам срещу вратаря на Левски, но не успя да го прехвърли. „Сините“ се вдигнаха на финален щурм, но „канарчетата“ удържаха и напълно заслужено ликуваха с купата. През миналата година тимът на Иван Гешев стана шампион при децата. Сега прибави и купа. Така „изкопира“ набор 2001 на Ботев (Пловдив).

Левски имаше да си връща на Ботев заради отпадането при миналата година на държавното първенство при децата. Но победители отново за „жълто-черните“. Закономерно.

Източник: VIA Sport