A. Conte
3'
45'
90'

Отборът на Ботев Пловдив спечели Купата на България, след като се наложи над Лудогорец с резултат 3:2 във финала на турнира.

Гостите поведоха в 3-ата минута след попадение на Антоан Конте, но само 4 минути по-късно Кваду Дуа изравни.

В края на полувремето Мартин Секулич (45) отново изведе пловдивчани напред.

Уме Емануел в 58-ата минута направи резултата 3:1. В 72-ата минута Руан върна едно попадение за разградчани, но Лудогорец не успя да стигне до нищо повече до края на срещата.

Дълбоко в добавеното време, след като Драгомир Драганов посочи дузпа за Лудогорец след преглед на ВАР заради фал на Антоан Конте срещу Диниш Алмейда. Зад топката застана Руан, който шутира изключително неточно и така поднесе трофея на Ботев.