Бразилецът Адриано беше невероятен, но кариерата му не се разви по най-добрия начин. Той има 137 гола и 37 асистенции в 300 мача.
Нападателят напуска Фламенго през 2001-ва година и заминава за Италия, където носи фланелките на Парма, Фиорентина и Интер.
Той дебютира за националния отбор на Бразилия на само 18-годишна възраст, където оформи страхотно нападение с Роналдо, Роналдиньо и Кака. По всичко личеше, че Адриано ще е следващата голяма звезда на футбола. Той притежаваше всичко…бързина, ,техника, контрол, невероятен удар, но през 2004-та година той получи обаждане, което преобърна живота му.
„Бащата на Адриано се грижеше за него и го държеше в правилния път, но в началото на сезон 2004/05 нещо невъобразимо се случи. Той получи обаждане от Бразилия и му казаха, че баща му е починал“, сподели бившият му съотборник Хавиер Санети.
„Видях го да плаче. Той хвърли телефона си и започна да крещи, че това е невъзможно. От този ден решихме с Масимо Морати да го приемем като наш брат и да го пазим.“
„Той продължи да играе и да бележи. Адриано посвещаваше всичките си попадения на баща си. СЛед това обаждане обаче той не беше същият. Той беше нещо между Роналдо и Ибрахимович и всички му казвахме, че може да ги задмине. Но въпреки всичко не успяхме да му помогнем. Не успяхме да излекуваме депресията му и това още не ми дава мира до ден днешен.“
Адриано е искал да направи баща си горд и изигра два страхотни сезона, в които вкара 47 гола за Интер и 19 за Бразилия.
Нападателят се държеше на терена, но извън него се е разпадал..
„Само аз знам колко много страдах. Смъртта на баща ми остана огромна празнота в мен. Чувствах се сам и се изолирах, когато той умря. Бях тъжен и депресиран в Италия и тогава започнах да пия. Чувствах се щастлив само когато бях пиян. Пиех всичко..вино, уиски, водка, бира. Ходих пиян и на тренировки“, коментира самият Адриано.
През сезон 2006/07 кариерата на Адриано тръгна стремглаво надолу. Той не получи повиквателна за националния отбор заради лошо поведение, а наставникът на Интер Роберто Манчини все по-често го оставяше на резервната скамейка заради постоянните му партита.
Адриано премина в отбора на Сао Пауло, за да прекара повече време със семейството си, а след това подписа с клуба от детството си – Фламенго.
За 3 години той вкара 51 гола, което му спечели трансфер в Рома през 2010-та година. Адриано обаче тотално се провали в състава на „вълците“. Той не записа нито едно попадение за 8-те двубоя, които изигра и договорът му беше прекратен след само 7 месеца.
През 2011-та той отново се завръща в Бразилия с фланелката на Коринтианс, но тогава получава тежка контузия, която го вади от терените за период от 6 месеца.
Последваха престои във Фламенго, Атлетико Параненсе и Маями Юнайтед, но нещата и там не се получиха.
ВИДЕО: