К. Бензема
60'
45'
90'

Отборът на Виляреал се наложи над Реал Мадрид с резултат 2:1 в мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига. Това е втора загуба за “белия балет” от началото на сезона.

В 5-ата минута удар на Коклен с пета срещна гредата. В 10-ата минута Раул Албио спаси отбора си като изби една топка от голлинията.

В 23-ата минута със страхотен пропуск се отличи Пино, който се озова очи в очи със стража на “белия балет”, но не успя да се разпише.

В 29-ата Баена стреля опасно, но топката мина встрани. В 34-ата минута гостите получиха добра възможност, като Бензема и Винисиус се откъснаха зад защитата на “жълтата подводница”, но френският нападател загуби топката. В 40-ата минута с пропуск се отличи и Винисиус Жуниор.

Пино в 47-ата минута откри за “жълтата подводница”, но в 60-ата Карим Бензема от дузпа изравни. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Фойт. Малко преди това нападателят на “кралсяки клуб” се беше отличил с пропуск от чисто положение.

Буквално обаче в следващата минута домакинтите също получиха праводо да изпълнят дузпа за игра с ръка на Алаба. Жерард Морено не сгреши и възстанови преднината на своя тим.

В 78-ата минута с пропуск се отличи появилият се от резервната скамейка Родриго.

До края на двубоя не паднаха попадения.

Виляреал
1
В
90'
6.6
8
6.6
3
75'
6.9
16'
7.3
89'
7.2
19
Х
89'
6.3
10
Х
7.9
16
Х
90'
6.5
11
Н
7.3
63'72'
8.2
47'81'
7.2
Резерви
24
Х
72'
6.7
23
12
89'
89'
22
Х
81'
Асистент: Gerard Moreno
60' 1:1 Гол (от дузпа)