Последни новини
Възелът във Втора лига се разплита на 19 май

Интригата във Втора лига ще остане отворена до самия край на първенството. Лидерите в първенството спечелиха мачовете си вчера, но в най-добра позиция преди заключителните срещи на 19 май (събота) остава Ботев Враца. На тима му е нужна победа в домакинството срещу Монтана в последния кръг, за да си осигури място в елита през следващия сезон. Царско село и Локо Сф си осигуриха минимум участие на бараж за промоция, но са с точка по-малко от Ботев.

Врачани взеха тежкото гостуване на Оборище в Панагюрище с 2:0. Привлеченият през зимата нападател Иван Колев откри резултата в самия край на първото полувреме със своя гол №15, а крилото Петър Атанасов оформи крайното 2:0 в 78-ата минута.

Локо Сф пък остана на 2-ро място след 3:0 над Созопол у дома. Дежурният голмайстор Илия Димитров даде ранна преднина, като беше точен в 5-ата и 16-ата минута. Автогол на Мустафа Мустафа в 42-ата пък оформи крайния резултат. Димитров вече е със 17 попадения на своята сметка.

Царско село спечели визитата си на отдавна изпадналия Нефтохимик с 2:0. В дебюта на Вили Вуцов начело на столичани голмайсторът на първенството Светослав Диков отново бе над всички. Той вкара на два пъти, с което вече има 25 попадения през сезона и със сигурност ще завърши като реализатор №1. За Вуцов пък това бе първи двубой като треньор от 1258 дни насам (3 декември 2014 г.), когато за последно водеше Ботев Пд.

Горчивата чаша остана за Монтана, който разби Лудогорец II с 4:0, но през следващия шампионат пак ще играе във Втора лига. Резултатът на „Огоста“ бе открит от Иван Коконов в 17-ата минута, който засече центриране на намиращия се в силна форма Атанас Илиев. Тони Тасев удвои в 21-ата след пас на Балджийски. А самият Илиев се разписа на два пъти – в 45-ата и 84-ата минута. Лудогорец излезе с петима титуляри на по 17 г., като беше дадена почивка на част от основните футболисти в дубъла.

В последния кръг Ботев Вр посреща Монтана, Царско село приема вече спасилия се Черноморец Бч, а Локо Сф гостува на Ботев Гълъбово, който също си гарантира вчера участие във Втора лига и през следващия сезон.