25/07/2024
Водещи новиниВсички новиниПърва БундеслигаФутбол Свят

Германия се спаси от загуба от Швейцария в края и спечели групата

Германия се спаси от загуба от Швейцария в края и спечели групата, Football24.bg
D. Ndoye
28'
N. Füllkrug
90'+2'
45'
90'

Отборите на Швейцария и Германия не се победиха – 1:1 в мач от Група А на Европейското първенство.

Ндойе в 28-ата минута откри резултата за Швейцария.

В 17-ата минута гол на Андрих беше отменен заради нарушение на Джамал Мусиала в атака.

В 31-ата минута голмайсторът на Швейцария можеше да удвои преднината на своя тим, но топката мина на сантиметри от вратата на Нойер.

През втората част домакините натиснаха своя съперник и създадоха няколко опасни положения, но така и не стигаха до попадение.

Вместо това в 84-ата минута гол на Швейцария беше отменен.

В 92-ата минута Никлас Фюлкруг изравни резултата за Германия и по този начин домакините спечелиха групата.

Германия събра 7 точки и спечели групата, докато Швейцария остана втори с 5.