Последни новини
Голяма драма! Кариана надделя над Вихър (Славяново) след победен гол в 93-ата минута

Ники Николов донесе трите точки на Кариана при победата с 3:2 у дома над Вихър /Славяново/ в среща от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Наставникът на ерденчани Атанас Джамбазки беше дал почивка на трима от титулярите. След равностойни първи минути, в 23-та Ники Николов с глава не успя да засече топката в малкото наказателно поле, след пас на Цветко Иванов. В 35-та мин Евгени Игнатов-Бамзе беше съборен в пеналта на гостите, но главният съдия Милен Важарски не видя нарушение. 3 мин. по-късно Игнатов с прецизен удар от наказателното поле матира вратаря Светлин Линев за 1:0. Преди да влезе в мрежата, топката се отклони от дясната странична греда, а стражът на Вихър дори не помръдна. 2 мин. преди почивката гостите се върнаха в мача. Димитър Димитров бе точен за 1:1 след контраатака.

С подновяването на играта Игнатов от дузпата с глава не успя да намери мрежата на Славяново. След пас през центъра на Дидо Иванов, Ангел Русев-Меката се откъсна сам и прехвърли Линев за 2:1. При разбъркване пред вратата на домакините пък най-съобразителен се оказа Константин Генков за 2:2. 2 мин. по-късно от фаул Игнатов нацели страничната греда на гостите. Тимът от Славяново използваше всяка минута, за да бави играта. В 88-та мин. Преслав Антонов можеше да донесе 3-те точки на Вихър. Нападателят излезе сам срещу Благой Стоянов, но вратаря на Кариана парира ударът му. В 93-та мин. при меле пред вратата на гостите най-съобразителен се оказа Николай Николов, който с глава се разписа за крайното 3:2.

За Кариана играха: Благой Стоянов, Цветко Иванов, Георги Илиев, Николай Дичев, Людмил Иванов, Николай Николов, Ангел Русев /76 Йордан Тодоров/, Георги Цеков, Леонел Матадос /57 Цветомир Тодоров/, Евгени Игнатов /к./, Янислав Иванов /46 Деян Иванов/.

За Вихър ритаха: Светлин Линев /к./, Борислав Иванов, Светослав Кръстев, Теодор Михайлов, Константин Генков, Дилян Димитров, Троян Димитров /59 Николай Иванов/, Йоан Петков, Димитър Димитров, Любомир Иванов, Преслав Антонов.

На главния съдия Милен Въжарски помагаха Ивайло Атанасов и Кристиян Минков от Велико Търново.

Кариана събра 59 т. на върха, Вихър остана с 39. В неделя момчетата на Джамбазки гостуват на третия Бдин /Видин/.