27/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниСерия АФутбол Свят

Гърция ликува! Олимпиакос довърши Астън Вила и е на финал за Лига на конференциите, ще спори с Фиорентина за трофея, Football24.bg

Олимпиакос пренаписа своята история, след като се класира за финала на Лига на конференциите.

Гръцкият колос победи Астън Вила с 2:0 при домакинството си в срещата-реванш от 1/2-финалите на надпреварата между двата тима.

Така с общ резултат от двата мача 6:2 гърците се класират за финалния мач в който ще спорят за трофея с италианския Фиорентина.

Първото попадение в този мач бе дело на Ел Кааби, който се разписа в 10-ата минута. Отново той бе точен в 79-ата минута.

Финалът на турнира ще се проведе на 29-и май и ще се играе на стадион “Агия София” в гръцката столица Атина.

Това със сигурност би окуражило допълнително гръцкия колос.

Олимпиакос е едва вторият гръцки отбор, който се класира на европейски финал, като до момента това бе правил единствено Панатинайкос в КЕШ през 1971 година.

Тогава обаче ПАО загуби финала, а при титла за Олимпиакос историята на гръцкия футбол в европейските клубни турнири ще бъде пренаписана още веднъж.