Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Дания спря Англия, групата стана много интересна

Дания спря Англия, групата стана много интересна, Football24.bg

Отборите на Дания и Англия не се победиха – 1:1 в мач от Група C на Европейското първенство.

M. Due Hjulmand
34'
Х. Кейн
18'

Хари Кейн откри след грешка на датчаните в 18-ата минута, но Мортен Хюлманд изравни със страхотен гол в 34-ата минута. Двата тима предложиха много битка през втората част, но не паднаха повече попадения и равенството се запази до края на двубоя.

Първият удар в двубоя дойде още преди да са изминали и 60 секунди футбол във Франкфурт, след като Пиер-Емил Хьойберг стреля от границата на наказателното поле на Англия, но Джордан Пикфорд се намеси рутинно.

Фил Фодън навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Дания в 13-ата минута и потърси горния десен ъгъл на вратата, но топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Каспер Шмайхел.

Англия успя да поведе още в 18-ата минута, когато Кайл Уокър се възползва от груба грешка на Виктор Кристиансен, за да напредне по дясното крило. Крайният бранител навлезе в наказателното поле на „червения динамит“, след което сви топката към Букайо Сака. Крилото от своя страна продължи за Хари Кейн, който стреля към долния десен ъгъл на датската врата и реализира.

Дания, обаче, успя да изравни в 34-ата минута със страхотен гол. Хари Кейн сбърка с подаването си в средата на терена, а което позволи на Виктор Кристиансен да отнеме и напредна в половината на Англия. След това той комбинира с Хюлманд, който изпрати същински снаряд към вратата на Пикфорд от точно 28 метра, а топката рикошира в десния страничен стълб и влезе във вратата за 1:1.

Кристиан Ериксен центрира от корнер в 39-ата минута на втора греда, където Йоаким Андерсен се извиси над всички и стреля с глава, но над напречната греда на вратата на „трите лъва“.

Фил Фодън тръгна на самостоятелен рейд и опита удар от дистанция в 40-ата минута, но не успя да затрудни Каспер Шмайхел.

Англия започна по-активно втората част. В 50-ата минута топката достигна до Деклан Райс, който шутира от границата на датското наказателно поле, но Шмайхел се намеси и улови.

„Трите лъва“ пропиляха златна възможност в 52-рата минута, когато Букайо Сака бе изведен с дълго подаване в наказателното поле на Дания. Каспер Шмайхел излезе неразчетено, но ударът на футболиста на Арсенал с глава не намери очертанията на вратата на символичните домакини.

Фил Фодън отправи удар от средна дистанция в 56-ата минута, но топката рикошира право в левия страничен стълб на вратата на Дания. Букайо Сака опита да направи добавка, но стреля неточно.

В 71-вата минута Белингам изведе Уоктинс много добре зад отбраната, но Шмайхел излезе добре и затвори ъгъла. Хаойберг пък нанесе пореден изстрел извън границата на наказателното поле, но Пикфорд изби.

В 83-тата минута Марк Геи изгуби топката пред наказателното поле, но след това се върна и поправи грешката си, избивайки топката от краката на Ба. При последвали корнер Кристенен бе изпуснат пред малкото наказателно поле, но стреля неточно. Малко след това и Хьойберг стреля опасно, но топката профуча встрани.

Дания продължи да бъде изключително активен и само минута по-късно след нова непредизвикана грешка в отбраната на Англия, Пиер-Емил Хьойберг отне топката и стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стъллб на вратата.

Дания имаше отлични възможности да потърси дори и победата, но не се възползва от разколебаната отбрана на Англия и не стигна до нова опасност пред Джордан Пикфорд до края на срещата.