Висша лига Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Дарвин Нунес вдъхнови Ливърпул за победа срещу Саутхямптън

Ливърпул победи с 3:1 Саутхямптън и се изкачи на 6-о място във Висшата лига. С два гола за успеха на Мърсисайдци се отичи Дарвин Нунес. Преди него Роберто Фирмино откри за Ливърпул, а Че Адамс бе изравнил. Това е четвърта поредна победа за “червените” във всички турнири.

С основен принос за победата бе и вратарят Алисон Бекер, който направи няколко изключителни намеси и помогна на Ливърпул да събере 22 точки. Тимът на Клоп е на пет точки зад четвъртия Нюкасъл Юнайтед, който приема Челси по-късно.

Двубоят на “Анфийлд” започна бурно.

В 6-ата минута Робъртсън намери Фирмино, който с глава от границата на пеналтерията откри – 1:0.

Три след това пък Уърд-Праус намери Че Адамс, който с глава матира Алисон Бекер – 1:1.

В 22-ата минута Ливърпул отново излезе напред в резултата. Харви Елиът намери прекрасно Дарвин Нунес, кото с левия крак вкара 2:1 за Ливърпул.

Три преди края на първото полувреме Ливърпул вкара за трети път топката в гостуващата врата. Тиаго комбинира с Фирмино, който изведе Андрю Робъртсън вляво. Шотландският национал пусна добър пас към Нунес, който от движение реализира втория си гол в срещата.