22/07/2024
Водещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Турция се наложи над Грузия в интересен двубой със страхотни попадения

Турция се наложи над Грузия в интересен двубой със страхотни попадения, Football24.bg
M. Müldür
25'
Арда Гюлер
65'
K. Aktürkoğlu
90'+7'
G. Mikautadze
32'
45'
90'

Отборът на Турция се наложи над Грузия с резултат 3:1 в мач от Група F на Европейското първенство.

В 10-ата минута Айхан нацели гредата на грузинците, за които това е първи мач на Европейски финали.

Отборът на Турция поведе в резултата чрез Мюлдюр, който вкара страхотно попадение в 25-ата минута на сблъсъка.

В 27-ата Кенан Йълдъз удвои преднината на своя тим, но попадението му беше отменено заради засада.

В 32-ата минута грузинците изравниха след гол на Микаутадзе, като това бе първият гол за Грузия на еврофинали.

В 66-ата минута Арда Гюлер донесе успеха на своя тим след страхотен гол от далечно разстояние.

В 97-ата минута Актуроглу оформи крайното – 3:1 за своя тим, като малко преди това тимът на Грузия нацели гредата.