Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Димо Кръстев спечели Суперкупата на Италия с Фиорентина след победа над Интер и Никола Илиев

Един от най-талантливите български футболисти Димо Кръстев спечели Суперкупата на Италия при юношите със своя отбор Фиорентина. Димо и съотборниците му се наложиха с 2:1 над Интер и спечелиха трофея за пореден път, с което доказаха, че именно Фиорентина е един от отборите с най-добри школи в Италия. Кръстев започна като титуляр за селекцията на Алберто Акуилани. В състава на Интер пък титуляр бе друг българин Никола Илиев, който е основен играч в тази селекция на “нерадузрите”.

Срещата не започна добре за Димо Кръстев, който във втората минута направи груба грешка, която обаче не бе материализирана от Никола Илиев. След нея обаче Димо игра на изключително ниво, и показа, че не случайно Винченцо Италиано го включва в групата на мъжкия отбор на Фиорентина. До почивката, “виолетовите” показаха, че са по-класният отбор и поведоха с 2:0 след попадения на Аматучи и Берти. След почивката Кръстев бе близо до гола в 69-ата минута, когато стреля след центриране от корнер, но ударът му мина покрай втарата. До края Интер върна едно попадения, но усилията на Никола Илиев не доведоха до нещо повече и Фиорентина ликува.