Последни новини
Ди Франческо: Който не вярва в обрата, да си остане вкъщи

Наставникът на Рома – Еузебио Ди Франческо смята, че неговият отбор няма нужда от чудеса в реванша срещу Ливърпул, а има нужда от това да си повярва. „Джалоросите” загубиха тежко на Анфийлд с 5:2 и отново се нуждаят от победа с три гола разлика, за да си гарантират място на финала.

„Започнахме да губим прекалено много дуели и загубихме формацията си след първия гол. Не четяхме играта достатъчно добре и ни липсваше качество. Мисля, че заслужавахме да вкараме два гола. Отборът доказа, че има душа, но не ми хареса, че се предадохме през второто полувреме. Контролирахме първите 20-25 минути, но тогава започнахме да губим много дуели.

Футболът не е игра на системи, а на това кой ще спечели тези индивидуални дуели. В един момент можеше да ни вкарат и повече от пет. Не са ни нужни чудеса, нужно ни е да вярваме както срещу Барселона и нашите фенове ще ни подкрепят.

Това е първият ½-финал в Шампионска Лига за Рома от три десетилетия насам. Не сме свикнали. Но нека да ви напомня: сблъсъкът не е приключил. Който не вярва в обрата, да си остане вкъщи. Аз нося отговорността, но ние все още сме на полуфинал.

Имаше неразбирателство при смените. Казах им да играят 4-3-3, а те се наредиха за 4-2-3-1 и тогава ни вкараха петия гол, което е знак, че детайлите са от значение. Не очаквахме да допуснем толкова много попадения през втората част. Когато загубиш толкова много битки в средата на терена е трудно да промениш развоя на мача.

Подарихме им прекалено много топки. Работихме върху това и знаехме, че те са смъртоносни на контраатака. Промених нещата, когато загубихме форма и им давахме много пространства. Имахме нужда от втори нападател, за да се опитаме да задържим топката повече”, заяви Ди Франческо.